דלג לתוכן המרכזי

התנסות מעשית

בנוסף להתנסות המעשית במסגרת אקדמיה כיתה, סטודנטים של רג"ב נדרשים להתנסות מעשית ייחודית המשקפת את שיתוף הפעולה בין סטודנטים מצטיינים מתחומי ידע שונים. כך למשל סטודנטים של רג"ב הכשירו תלמידים מכיתה ה' בבית ספר גמלא בקצרין ללמד את חבריהם מכיתה ד' על חגים של דתות שונות באמצעות ניווט ספורטיבי, סייעו לתלמידי תיכון "אורט במעלה" טבריה להתמודד עם אתגר הבגרויות בתקופת הקורונה ועובדים כעת על פיתוח קורס מקוון לתלמידי תיכון לרכישת המיומנות של אוריינות דיגיטלית.

 

בשנה השנייה והשלישית במקביל לתוכנית הלימודים, הסטודנטים יוצאים להתנסות מעשית.

השתתפות בהתנסות מעשית מתבצעת מסגרת ובהתאם לדיסציפלינה אותה לומד בקמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה.

לינק להתנסות בכל אחת מהתכניות:

 1. 1. חינוך מיוחד 

  2. חינוך לגיל הרך

  3. יהדות

  4. מדעים

  5. ביולוגיה

  6. אנגלית

  7. לשון עברית

  8. מתמטיקה

  9. לימודי ארץ ישראל

  10. חינוך גופני

ההתנסות בהוראה מבקשת לחשוף בפני הסטודנט את עבודת המורה והמחנך, על מגוון אופניו. ההתנסות המעשית מתבצעת תוך פעילות יזומה והשתלבות בחיי בית הספר, ומיועדת לטפח בסטודנט את תחושת היעוד  והשליחות למקצוע, לשכלל את יכולות ההוראה שלו בסביבה תומכת ומעצימה ולשפר את הביטחון העצמי שלו בתחום.

קמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה, מלווה את ההתנסות של הסטודנט בשטח בקורס דידקטיקה, המביא מודלים ותיאוריות חינוכיות מוכרות וחדישות, המבוססות על ביבליוגרפיה עדכנית. המכללה מלווה את התנסותם של הסטודנטים במחקרים הבאים לחדש ולשפר את ההכשרה.

ייחודיותו של קמפוס תל-חי לחדשנות בחינוך ובהוראה, כקמפוס פורץ דרך בתחום הפדגוגיה החדשה, שילוב הטכנולוגיה בהוראה ומרחבי למידה דינאמיים, בא לידי ביטוי בעבודת הסטודנט בשדה החינוכי, המביא עימו לבתי הספר המכשירים, דרכי הוראה חדישות ושימוש בטכנולוגיה. המכללה מלווה את הסטודנט ביישום דרכי ההוראה החדשות במהלך התנסותו.

במהלך לימודיו מתנסה הסטודנט בעבודה מעשית בבתי הספר (בהתאם לתכנית הלימודים שבחר) ומיישם את הקורסים הנלמדים בחינוך ובדיסציפלינה לפי תכנית ספיראלית מתפתחת.

סטאז': בשנה הרביעית הסטודנטים משתתפים בסטאז' בהוראה המתקיים בפיקוח משרד החינוך ובליווי סדנת סטאז'. סטאז' מיועד להענקת רישיון הוראה ממשרד החינוך והוא לא מהווה חובה עבור זכאות בלימודי תואר ראשון.

מתעניינים בלימודים? מלאו פרטים וניצור איתכם קשר או חייגו 5051*

לימודים בקהילה חמה ותומכת

מכללת תל-חי לחינוך ולהוראה שוכנת בקצרין אשר בגולן, במרכזה של אחת משמורות הטבע המרהיבות בנופי הארץ. בתל-חי, קהילה ומגורי סטודנטים איכותיים וסל מלגות נרחב.

              
תמונות מהמכללה
יצירת קשר מלאו פרטים או חייגו

5051*