דלג לתוכן המרכזי

יועצי משפחה בשיטת מיכל דליות

ייעוץ משפחתי הוא תחום חדש בעולם התעסוקה והוא פועל יוצא של העידן הפוסט-מודרני שאנו חיים בו. התוכנית "סופר נני" בהנחייתה של מיכל דליות הגבירה את ההבנה של הצורך בקבלת ייעוץ, הכוונה והדרכה בכל הקשור בהתמודדויות המורכבות של הורים כיום במסגרת מערכות היחסים המשפחתיות, ובדילמות שכמעט כל הורים נתקלים בהן.

 

על התוכנית

 

המנהלת האקדמית של התוכנית היא מיכל דליות אשת חינוך ויועצת משפחתית בכירה המומחית בתחום ההורות והמשפחה. למיכל דליות ניסיון של שלושה עשורים בתחום ההדרכה, הפיתוח וההובלה של תכניות הדרכה וייעוץ.

הלימודים בשנה הראשונה מתמקדים בלימודי תיאוריה ומניחים את התשתית האקדמית-המחקרית לעבודת הייעוץ המשפחתי. בשנה זו יילמדו הקורסים הבאים:

  • מבוא לתיאוריות פסיכולוגיות.

  • התפתחות הילד והמתבגר.

  • מצבים ייחודיים – הורים לתאומים ולשלישיות, ילדים בסיכון, הורים לילדים עם הפרעות קשב והורים לילדים על הספקטרום האוטיסטי.

  • המשפחה כמערכת.

  • רצף התפתחות המשפחה.

  • משפחות חדשות.

בשנת הלימודים השנייה נלמדת ומיושמת הפרקטיקה של עבודת הייעוץ המשפחתי. מוביל את השנה הזו הקורס מודלים בהדרכת הורים, שבו נלמדת הלכה למעשה עבודת הייעוץ המשפחתי על פי גישת מיכל דליות. גישה זו מושתתת על גישת האינדיבידואל פסיכולוגיה של ד"ר אלפרד אדלר. במקביל לקורס זה מועבר קורס מודעות אישית ומקצועית.

תכנית ההכשרה מסתיימת בתקופת התמחות (פרקטיקום).

במהלך הלימודים יקבלו הסטודנטים גם העשרה בתחום השיווק, התמודדות עם סוגיות דוגמת אילמות סלקטיבית, מין ומיניות אצל ילדים ובני נוער, השמנת ילדים ונוער, גירושין, שינה ועוד.
את הקורסים התיאורטיים בתוכנית מובילים אנשי הוראה ומחקר מהאקדמיה ואנשי ונשות מקצוע בכירים במרכז מיכל דליות, אשר ינחו את הקורסים המעשיים ויובילו אותם.
התוכנית בהיקף 450 שעות ואורכה שנתיים (ארבעה סמסטרים) ושלב התמחות.

התוכנית מוכרת לפיתוח מקצועי לכלל עובדי ההוראה בכל הרפורמות. בתום סיום הלימודים ומילוי כל חובות התוכנית יוכרו לפיתוח מקצועי 60 שעות לכל התוכנית.

 

 

קורסים עתידיים - יפורסם בהמשך

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות  ליחידה ללימודי חוץ בטל': 04-6825021

מתעניינים בלימודים? מלאו פרטים וניצור איתכם קשר או חייגו 5051*

לימודים בקהילה חמה ותומכת

מכללת תל-חי לחינוך ולהוראה שוכנת בקצרין אשר בגולן, במרכזה של אחת משמורות הטבע המרהיבות בנופי הארץ. בתל-חי, קהילה ומגורי סטודנטים איכותיים וסל מלגות נרחב.

              
תמונות מהמכללה
יצירת קשר מלאו פרטים או חייגו

5051*