דלג לתוכן המרכזי
ניווט בסליידר יש להשתמש בחיצי המקלדת

על המרכז

המרכז להורות ומשפחה

ראש המרכז להורות ומשפחה - ד"ר אביבה דן 

 

ד"ר דן בוגרת תכנית שוורץ של אוניברסיטת העברית הר הצופים.

בעלת תואר Ph.d.  מאוניברסיטת קלוג' ברומניה .

ראש החוג לגיל הרך, מרצה בחוג וחברת צוות מובילה בפרויקט "אקדמיה כיתה"..

ד"ר דן חוקרת וכותבת בתחומים של שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בגנים רגילים ובעלת ידע וניסיון בהובלת משפחות והורים בתהליכי התפתחות של ילדיהם.

 

 

 

 

רכזת המרכז  - הגב' ישראלה מלך 

הגב' מלך בעלת תואר B.A בחינוך ופסיכולוגיה ממכללת תל חי. מדריכת הורים ובעלת ניסיון של 20 שנה בעבודה עם ילדים במגוון מסגרות ובכל הגילאים. כמו כן בעלת ניסיון בעבודה עם הורים וצוותים חינוכיים.

 

 

 

חזון:

מכללת אוהלו, בשיתוף עם אגף שפ"י במשרד החינוך, שמה לעצמה למטרה להקים מרכז הורות ומשפחה אשר ייתן מענה להורים ואנשי חינוך בצפון הארץ. המרכז יהווה מוקד של ידע, מחקר, הוראה ולמידה שיתופית לאוכלוסייה מגוונת (סטודנטים, הורים, מורים, קהילות לומדים). בנוסף יספק המרכז הכוונה, תמיכה וייעוץ.

 

רקע:

בעולם המודרני מבנה המשפחה עובר תהליכי שינויי משמעותיים. המחקר הפסיכולוגי מצביע על חשיבותם של  הורים מתפקדים ומעורבים, כגורם משפיע על התפתחותם הבריאה והתקינה של ילדיהם. במקביל קיים צורך של ההורים לקבל חיזוק ותמיכה בתפקידם ההורי. הצורך בהכוונה ותמיכה, לאור המציאות החברתית המורכבת בה אנו חיים, מחייב הנגשה והפשטה של ידע פסיכולוגי, חינוכי, ערכי וחברתי.

הגדרות התפקיד של אנשי החינוך גם כן משתנים, וברוב מסגרות החינוך קיים צורך העולה מן השטח לארגון מחשבתי מחודש, הבנה של התפקידים החדשים, בניית אמון בין הורה למערכת החינוכית ובחינה היכן עובר הגבול בין מעורבות להתערבות של הורים במסגרות החינוך.  

 

 

מטרות:

מטרתנו העיקרית במרכז להורות ומשפחה הינה, לקדם שיח ושותפות חינוכית מיטבית בין מערכות חינוכיות והורים, על מנת ליצור איזון הדדי בין הצדדים, שיאפשר התפתחות מיטבית עבור הילד. המרכז יקיים השתלמויות לצוותים והורים בנושא טיפוח הקשר בין צוותים חינוכיים לבין הורים ומשפחות.

מטרה מרכזית נוספת של המרכז הינה, הכשרת סטודנטים, פרחי הוראה באוריינטציה חינוכית הרואה את המורה והמחנך כאדם ערכי ומעורב מעבר לכתלי הגן ובית הספר, היוצר קשרים וחיבורים ולא אחת מגשר בין התלמיד, משפחתו לסביבה הלימודית .

המרכז יקיים תקשורת ושיתופי פעולה עם גופים שונים, במטרה לקדם שיח מקרב ושותפות חינוכית עם קהילות מגוונות באזור וזאת על מנת לקדם הורות מיטבית וחיזוק הזיקה למערכות החינוך השונות.

 

קישורים נוספים

מתעניינים בלימודים? מלאו פרטים וניצור איתכם קשר או חייגו 5051*

לימודים בקהילה חמה ותומכת

מכללת "אוהלו" לחינוך ולהוראה שוכנת בקצרין אשר בגולן, במרכזה של אחת משמורות הטבע המרהיבות בנופי הארץ. באוהלו, קהילה ומגורי סטודנטים איכותיים וסל מלגות נרחב.

              
תמונות מהמכללה
יצירת קשר מלאו פרטים או חייגו

5051*