דלג לתוכן המרכזי
ניווט בסליידר יש להשתמש בחיצי המקלדת

מפגש עם פרופ' אופלטקה

בתאריך 8/1/2019 התארח פרופ' יזהר אופלטקה, מהחוג למדיניות ומנהל תל אביב.
תחומי המחקר של  פרופ' אופלטקה (מן המניין,  אוניברסיטת תל אביב) מתמקדים במנהל החינוך.   הוא פרסם מאות מאמרים  בכתבי עת מובילים, וכן ספרים רבים שהתפרסמו בעברית, באנגלית ובשפות נוספות.

פרופסור אופלטקה שיתף אותנו בתובנות מן המחקר אודות רגשות בניהול ובהוראה.

וכך סיפר:

"בכיתה ט' הייתה לי מורה ללשון שאהבה להסתכל על רשימת התלמידים, להניח עליה את היד ואותו תלמיד שנפלה עליו ידה נקרא ללוח, מרוב לחץ שכחתי את שמי, היא זו שאמרה לי "אתה אף פעם לא תדע לשון עברית"
את האירוע הזה יכולתי לעצב בשתי מתכונות - להתייאש או לקבל ציון הכי גבוה...
מה הם אותם הרגשות שאני רוצה שהילד יזכור לי עוד 30 שנים ויגיד לי ששיניתי לו את החיים?

 "מה שיזכרו כהוראה טובה זה השילוב בין הפדגוגיה והרגשות. עד כמה ידעתי לעטוף את תלמידי.  אם אני בא להוראה עם תשוקה לעשות עבודה חינוכית...
רצון להפוך ילדים צעירים לאנשים צומחים כאנשים אני חייב להיות קודם כל אדם ואדם עם תשוקה רגשית מלמד ילדים להביע רגשות, לחייך...."

פרופסור אופלקה  התמקד בשאלות איך מורה מבטא רגשות? מה מותר מה אסור והאם בכלל מותר לו? איך מורים מבטאים כעס?

האם אני יכול לצפות במנהל ובהבעת הרגשות שלו? מהם רגשות נכונים או לא נכונים? האם אפשר לנבא מה תהיה התשובה לשאלה "אמור לי היכן אתה מלמד ואגיד לך מהם הרגשות שלך?"

המפגש  המרתק סקר את התיאוריות, המחקר בנושא  הרגשות במערכת החינוך והציג טיפים אפשריים להתמודדות עם רגשות בניהול בית הספר, בחדר המורים ובכיתה.

מתעניינים בלימודים? מלאו פרטים וניצור איתכם קשר או חייגו 5051*

לימודים בקהילה חמה ותומכת

מכללת "אוהלו" לחינוך ולהוראה שוכנת בקצרין אשר בגולן, במרכזה של אחת משמורות הטבע המרהיבות בנופי הארץ. באוהלו, קהילה ומגורי סטודנטים איכותיים וסל מלגות נרחב.

              
תמונות מהמכללה
יצירת קשר מלאו פרטים או חייגו

5051*