דלג לתוכן המרכזי

תכנית חמ"ד

ראש החמ"ד: הרב ד"ר דוד קליר

 

לימוד חינוך והוראה בנופי הגולן הקסומים, מכללת “אוהלו” בקצרין בתכנית לימודי חמ”ד  ייחודית. תכנית ייחודית ללימודי חמ”ד הנפרשת על פני 3 שנים בלבד ומשלבת לימודי בית מדרש, ימי עיון וסיורים. בנוסף, רכזת חמ”ד המלווה את הסטודנטיות והסטודנטים בזמן הלימודים והמסייעת להם להשתלב במוסדות ההוראה הדתיים.

 

המכללה האקדמית לחינוך “אוהלו” בקצרין פותחת מחדש את תכנית חמ”ד במתכונת לימודים של 3 שנים (במקום ארבע). הלומדים בתכנית ישלבו את לימודי היהדות עם החוג ללשון עברית או החוג לחינוך מיוחד.  את כל הקורסים ביהדות ילמדו מרצים דתיים.

כחלק מהלימוד, יוכלו הסטודנטים והסטודנטיות להשתתף בשיעורי בית מדרש והדבר יוכר במקום 6 ש”ש מכלל שעות הלימודים הנדרשות לתואר (במסלול בחוג יהדות). בית המדרש יהיה אבן שואבת לסטודנטים ולסטודנטיות דתיים ושאינם דתיים שמחפשים העמקה והרחבה בלימוד מקורות במחשבת ישראל. אופי הלימוד יהיה מגוון וייתן מקום להרצאות לצד לימוד בחברותא ויכלול גם סיורים. מדובר בלימוד חוויתי מאתגר שיעסוק בסוגיות יסוד במחשבת ישראל.

 

את הסטודנטיות והסטודנטים שילמדו בתכנית תלווה רכזת חמ”ד הן במהלך הלימודים והן בסיוע בהשתלבותם במוסדות לימוד דתיים.

התכנית זכתה לברכתם של הרב יהושע ויצמן ראש ישיבת מעלות, הרב אהרון אייזנטל רבה של חיספין והרב יואל מנוביץ’ ראש ישיבת הגולן.

בראש התכנית עומד הרב דר' דוד קליר,  מרצה בחוג ליהדות, ראש בית המדרש האקדמי, בעל תואר שלישי בתלמוד ותעודת הסמכה לרבנות.

davidcl@my.ohalo.ac.il

מתעניינים בלימודים? מלאו פרטים וניצור איתכם קשר או חייגו 5051*

לימודים בקהילה חמה ותומכת

מכללת תל-חי לחינוך ולהוראה שוכנת בקצרין אשר בגולן, במרכזה של אחת משמורות הטבע המרהיבות בנופי הארץ. בתל-חי, קהילה ומגורי סטודנטים איכותיים וסל מלגות נרחב.

              
תמונות מהמכללה
יצירת קשר מלאו פרטים או חייגו

5051*