דלג לתוכן המרכזי
ניווט בסליידר יש להשתמש בחיצי המקלדת

חטיבת אומנויות

ראש החטיבה ד"ר אורה גייגר

 

חטיבת אמנויות המוסיקה והתנועה במכללת אוהלו הינה תכנית ייחודית של לימודי בחירה במוסיקה ובתנועה בהיקף של 15 ש"ש, במהלכם מפתחים הסטודנטים את יכולתם האישית ורוכשים כלים לשילוב האמנויות בבית הספר. התכנית אושרה על ידי משרד החינוך ומוצעת לסטודנטים במסלול ביה"ס היסודי המעוניינים להוסיף ללימודי החוג הראשי שלהם חטיבת לימודים זו. מטרת התכנית היא להעשיר את אנשי החינוך בתחומי אמנויות המוסיקה והתנועה ולתת בידיהם כלים נוספים שיאפשרו מפגש עם הילד על רבדיו השונים: הרגשי, הפיזי, החברתי והאינטלקטואלי. התכנית אינה מכשירה את הלומדים בה להיות מורים למוסיקה או לתנועה, אלא מהווה תכנית תומכת ומעשירה המציידת את הלומדים בתכנים ובתחומי דעת נוספים לעבודתם החינוכית. הלימודים כוללים פעילות חווייתית בתנאי סדנה ולמידה עיונית. התכנית פתוחה בפני סטודנטים במסלול בית הספר היסודי במכללת אוהלו, הלומדים חוג ראשי אחר: יהדות, אנגלית, מדעים או לשון.

התכנית מוצעת השנה בדגש מוסיקלי דרך היחידה ללימודי חוץ ופתוחה בפני סטודנטים מן המניין וללומדים מן החוץ. 

 

חזון חטיבת אמנויות המוסיקה והתנועה הוא שמורי בית הספר היסודי יתוודעו לכוחן האדיר של אמנויות המוסיקה והתנועה בהוראה, יהיו בעלי השכלה, יכולת ומיומנות בתחום, וישלבו את האמנויות באופן אינטגרלי בעבודתם החינוכית בבתי הספר. מטרתנו היא העצמת מורי העתיד בתחומי אמנויות המוסיקה והתנועה, תוך חיזוק וטיפוח יכולותיהם האישיות והקניית כלים יישומיים לשילוב האמנויות בהוראה.

 

ד"ר אורה גייגר היא אשת חינוך מוסיקלי, מרצה בכירה וחוקרת, ראשת חטיבת אמנויות המוסיקה והתנועה במכללת "אוהלו" בקצרין, ומרצה במכללת "סמינר הקיבוצים". ד"ר גייגר היא בוגרת אוניברסיטת UCLA, ובעלת דוקטורט מאוניברסיטת ARU. היא מומחית להוראת מוסיקה בגישת אורף, ובעלת ניסיון רב בהוראת מוסיקה בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, מילדי הגיל הרך עד למבוגרים, בארץ ובארה"ב.היא מרצה ומשתתפת בכנסים מקצועיים בארץ ובחו"ל ומנחה השתלמויות וסדנאות לאנשי חינוך ולמורים למוסיקה. תחומי מחקרה העיקריים עוסקים במוסיקה ובחינוך מוסיקלי, שילוב אמנויות בהוראה, דימוי עצמי, ותחושת מסוגלות עצמית.

 

מתעניינים בלימודים? מלאו פרטים וניצור איתכם קשר או חייגו 5051*

לימודים בקהילה חמה ותומכת

מכללת "אוהלו" לחינוך ולהוראה שוכנת בקצרין אשר בגולן, במרכזה של אחת משמורות הטבע המרהיבות בנופי הארץ. באוהלו, קהילה ומגורי סטודנטים איכותיים וסל מלגות נרחב.

              
תמונות מהמכללה
יצירת קשר מלאו פרטים או חייגו

5051*