דלג לתוכן המרכזי

תכנית רג"ב למצטיינים

תכנית רג"ב (ראש גדול להוראה) בקמפוס אוהלו לחדשנות בחינוך ובהוראה, היא תכנית ייחודית לסטודנטיות ולסטודנטים מצטיינים בעלי יכולות גבוהות ללימודי הוראה המשתלבת במערך הארצי של תכניות המצטיינים במכללות להוראה. תכנית רג"ב בקמפוס אוהלו של מכללת תל-חי הינה תכנית מיוחדת ואיכותית בדרכי הוראות הלמידה והתכנים הייחודים הנלמדים בה ובמעורבות הקהילתית והעשייה החינוכית בה לוקחים חלק הסטודנטים בתכנית. התכנית נועדה לפתח את הידע, הכישורים, דרכי החשיבה, חשיבה יצירתית ויכולות ההוראה שהסטודנטים יממשו במסגרות החינוך ובקהילה עם סיום הלימודים. הסטודנטים מתנסים במגוון רחב של דרכי הוראה ויישומן בפועל ואף שותפים בעיצוב התכנית ומהווים חלק בלתי נפרד ממנה ומתכניה. 

 

במסגרת התוכנית תוכשרו לפדגוגיה וללמידה חדשנית המסייעת לרכישת המיומנות החדשניות ביותר תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. במקביל,  התוכנית שמה דגש על פיתוח של מחויבות חברתית ואכפתיות לצד פיתוח כישורי מנהיגות ההכשרה בקמפוס אוהלו כוללת קורסים ייחודיים וביניהם פיתוח מוצר חדשני בחינוך, סדנת מעורבות חברתית והתנסות חינוכית ייחודית.

רוצים להוביל – מקומכם איתנו
 
בוגרי תכנית רג"ב נהנים מעדיפות וקדימות בשיבוץ בסטאז' ובעבודה ונהנים מיתרון של  כניסה מהירה להוראה, בנוסף לכך שכבר בסטאז' הם נחשבים כמורים ולא כסטודנטים. ניתנת להם הזכות להמשך ישיר ללימודי תואר שני בחינוך מיד בסיום התואר הראשון מבלי לחכות לצבירת וותק המהווה תנאי קבלה לסטודנטים שאינם מתכנית רג"ב.   

עם סיום לימודיהם בוגרי רג"ב הופכים לסוכני שינוי המובילים במערכת החינוך חדשנות ומצוינות פדגוגית וחברתית ומבוקשים מאוד במגזר הציבורי, הקהילתי והפרטי. זאת בזכות הכשרה מקצועית וייחודית של קמפוס אוהלו, הכוללת בתוכה 30% התנסות מעשית, יותר מכל מוסד לימודים אחר להכשרת מורים. קמפוס אוהלו של מכללת תל-חי מתהדר בלמעלה מ- 90% השמה של בוגריו במגוון רחב של תפקידים במערכות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי.
לימודי חינוך והוראה פותחים בפניכם מגוון רחה של אפשרויות. תואר בחינוך ותעודת הוראה מעניקים לכם כלים להוביל תפקידים רבים גם במסגרת חינוך בלתי פורמאלי ובתוך הקהילה, בין אם בעמותות, בתי ספר דמוקרטיים, אנתרופוסופיים, פנימיות, מתנ"סים וחוגים, תפקידי ניהול מובילים של רכזים חברתיים ועוד.  כמו כן זה יכול להיות גם הצעד הראשון שלכם להשתלב במקצועות הטיפול. הרבה מן הבוגרים במקצועות החינוך שמקבלים כלים והכשרה לעבודה עם אנשים, בין אם בקבוצה או בין אם אחד על אחד, ממשיכים למקצועות טיפוליים נוספים. מקצועות כגון טיפול בעזרת בע"ח, תרפיה באמנויות, תרפיה בתנועה ובמוזיקה ועוד.

למה כדאי ללמוד בתכנית רג"ב למצטיינים בהוראה בקמפוס אוהלו
 

  • סטודנטים המשתתפים בתוכנית נהנים מהטבות ייחודיות ובלעדיות למסלול זה :

  • תכנית לימודים מקוצרת : סיום הלימודים בתוך שלוש שנים במקום ארבע

  • פטור מלא מתשלום שכר לימוד (למעט תשלומים נלווים)

  • בנוסף לפטור מענק על סך 5,000 ש"ח מדי שנה (סה"כ כ 15,000 ₪)

  • עדיפות בשיבוץ בסטאז' ובעבודה, משרד החינוך יפעל לתת עדיפות לבוגרי התכנית בשיבוצם בעבודת ההוראה

  • כניסה מהירה להוראה – כבר בסטאז' נחשבים כמורים ולא כסטודנטים 

  • תואר ראשון + תואר שני ב- 5 שנים , אפשרות להמשך ישיר לתואר שני בהוראה מיד     בסיום התואר הראשון

 

איך זה עובד?

תכנית רג"ב (ראש גדול בהוראה) הינה בהיקף של 3 שנות לימוד, ונחלקת למספר תחומים.

לימודי חינוך הוראה ויסוד :  הלימודים כוללים קורסי פסיכולוגיה, קורסים בחינוך מיוחד, קורס בחירה בחינוך, אוריינות אקדמית, מבוא לסטטיסטיקה, שיטות מחקר כמותי/איכותני, אנגלית, לשון , מיומנות אקדמית ממוחשבת, ימי עיון חוגיים, תרבות ומורשת, מנהיגות בחינוך/חינוך לדמוקרטיה, זהירות בדרכים, חשיבה מחשובית, עזרה ראשונה ועוד.

 

לימודי דיסציפלינה: 

הסטודנטים בתכנית רג"ב לומדים קורסי דיסציפלינה עפ"י תכנית הלימודים בהם בחרו ללמוד. כמו כן, ישנם קורסים ייחודיים לתוכנית רג"ב המחליפים קורסים מתוכנית הלימודים הרגילה ובכך הסטודנטים מקבלים כלים עם יותר למידה ומשמעות.

תנאי קבלה לתכנית רג"ב 

על מנת להתקבל לתוכנית יש צורך בתעודת בגרות מלאה (ניתן גם אחרי מכינה), במבחן פסיכומטרי, במבדק התאמה להוראה ובראיון אישי. 

מעבר משנה לשנה מותנה בקבלת ממוצע מעל 90. 

סטודנטים מצטיינים שסיימו את שנה א' באחת מתכניות הקמפוס בממוצע מעל תשעים יוכלו להצטרף לתוכנית רג"ב בשנה ב', ובתנאי שייבחנו במבחן הפסיכומטרי, יעברו את מבדק ההתאמה להוראה ויצלחו את הראיון האישי.

 

 

מתעניינים בלימודים? מלאו פרטים וניצור איתכם קשר או חייגו 5051*

לימודים בקהילה חמה ותומכת

מכללת "אוהלו" לחינוך ולהוראה שוכנת בקצרין אשר בגולן, במרכזה של אחת משמורות הטבע המרהיבות בנופי הארץ. באוהלו, קהילה ומגורי סטודנטים איכותיים וסל מלגות נרחב.

              
תמונות מהמכללה
יצירת קשר מלאו פרטים או חייגו

5051*