אחה"צ טובים אורח, התחבר
logo
שתפו ב:
ליצירת קשר בנושא
בני ה- 6 ובני ה-7 סטודנטים חופשיים באקדמיה
*שם:
דואר אלקטרוני:
*מספר טלפון:
*קטגוריה:
תוכן:

פתרון חדשני עבור תלמידי בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים – הקמת אקדמיה צעירה בתוך מכללת "אוהלו" להכשרה במגוון מסלולים הפונים לקהלים שונים: מסלול אתגר לתלמידים מצטיינים, מסלול תגבור לתלמידים לקויי למידה, מסלול ספורט מנהיגותי לתלמידים תחרותיים ומסלול טכנולוגי לתלמידים יזמים. במכללה החליטו להקדים את המאוחר לתלמידים ברי מזל, ופתחו בפניהם את שערי האקדמיה כבר עכשיו. התלמידים יזכו להיות סטודנטים צעירים ולקבל הכשרה מסטודנטים מצטיינים בשעות אחר-הצהריים, בעלות סמלית, ב"מתחם העתיד" – כיתות חדשניות, צבעוניות מצוידות בטכנולוגיה החדישה ביותר בסביבת למידה מגרה, ערה ודינמית תוך ישיבה על ברים, ספות וכיסאות ייחודיים לאלו הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. "ייתכן כי זה המקום הראשון בו מאמינים באמת בתלמידים הללו, אשר מקבלים אחריות ומעניקים להם את ההזדמנות לשנות את מסלול חייהם" אומרת עדי משלי, רכזת התכנית וסטודנטית מתכנית המצטיינים של המכללה.

"אתה לא סטודנט חופשי" גערה המחנכת בבית הספר, כשהעזנו להבריז משיעור חשבון ולרבוץ על הדשא בפארק או להספיק עוד מרתון של משחקי מחשב. המונח "סטודנט חופשי" קסם לכל אחד ואחת מאתנו בילדותנו והפעיל את גלגלי הדמיון בניסיון להבין מה באמת מתרחש שם עבור כל אותם סטודנטים חופשיים. התכנית "אקדמיה צעירה" מהווה מסגרת אלטרנטיבית כמעט חינמית לחלוטין עבור התלמידים ופועלת פעמיים בשבוע, כשכל מסלול מובל בהנחיית שני סטודנטים אשר אחראים על קבוצה המונה בין חמישה-עשר לעשרים תלמידים.

התכנית פועלת במספר מסלולים מגוונים: מסלול תגבור לתלמידים מתקשים או בעלי ליקויי למידה אשר יקבלו שיעורי אסטרטגיות למידה, סיוע בהכנת שיעורי בית והכנה למבחנים. מסלול אתגר לתלמידים מצטיינים שיקבלו מפגשי העשרה במגוון רחב של נושאים כמו מדעים, מתמטיקה, מוזיקה, סדנאות מנהיגות ועוד. מסלול ספורט מנהיגותי ייחודי המדגיש עבודת צוות ומנהיגות דרך משחק, תחרות ופעילות ספורטיבית שתועבר על ידי סטודנטים מצטיינים מהחוג לחינוך גופני. מסלול טכנולוגיה ועריכת מולטימדיה שיעניק לתלמידים סקרנים, יצירתיים ויזמיים שרוצים ללמוד יותר מיומנויות של עריכת סרטים, בניית מצגות מיוחדות, שימוש מושכל באינטרנט, פיתוח טכנולוגיות ומשחקים ממוחשבים.

מכללת אוהלו מבקשת להרחיב מעורבותה והשפעתה החינוכית - חברתית בקהילה ולהעניק מהידע שלה כמרכז  אקדמי חדשני, חינוכי מוביל, ולפתוח את השערים בשעות אחר הצהריים לתלמידים מקרב תושבי הגולן. המיזם החדשני הייחודי, שאין כדוגמתו ברמה הארצית, מוקם בשיתוף עמותות ותיקות הפועלות בתחומי חינוך והעצמה: "חינוך לפסגות", פר"ח, ו"שער שיווין". "אוהלו" מקימים את האקדמיה הצעירה כחלק ממיתוג המכללה כחדשנית ופורצת דרך בתחום החינוך בהובלת פרופ' שמעון עמר, נשיא המכללה. את המיזם מנהלת דיקנית המכללה, ד"ר יונית ניסים: "אנו מעמידים את תלמידי הפריפריה במרכז ומעניקים להם כלים מנהיגותיים וחינוכיים ומבקשים להפוך את הגולן לרמת חינוך הנותנת השראה לתלמידים ומורים בכל רחבי הארץ". את התכנית מנחים סטודנטים מצטיינים שנבחרו בקפידה להנחות בשיטות חדשניות במטרה להעצים את תחום החינוך ברמת הגולן ולפעול למען שיפור הישגי התלמידים בבתי הספר באזור.