לילה טוב אורח, התחבר
logo
שתפו ב:
ליצירת קשר בנושא
כנסים במכללה
*שם:
דואר אלקטרוני:
*מספר טלפון:
*קטגוריה:
תוכן:


רישום לכנס אוהלו לחינוך 2017



חברה, היסטוריה חקלאות וסביבה בגולן ובחרמון-חידושים במחקר 26.10.16



סדנת מחקר – חדשנות

סדנת המחקר הראשונה לשנת הלימודים תשע"ה נערכה ביום ג' 17.2.15 במתחם העתיד החדשני.

בסדנא הוצגו פירות ביכורים של חוקרי ומכללה מחקרים עדכניים של חוקרי המכללה וחוקרים נוספים מהאזור, שעוסקים בהיבטים שונים של חדשנות – פדגוגיה חדשנית, שילוב טכנולוגיה בהוראה, עיצוב סביבות למידה מתקדמות ועוד. במסגרת מפגש וידאו-קונפרנס המשתתפים נחשפו ליוזמות חינוכיות חדשניות של אנשי חינוך צעירים בארץ. המפגש הסתיים בהרצאת אורח של ד"ר טובה מיכלסקי מאונ' בר-אילן, אשר הציגה גישות שונות העוסקות בחדשנות ודרכים ליישום חדשנות חינוך בפועל.

הסדנא נועדה להפגיש את המרצים החוקרים במכללה סביב נושא משותף ולאפשר דיון וסיעור מוחות שיקדמו את הפעילות המחקרית שלהם. לאור התגובות החמות נמשיך לקיים פעילות זו גם בעתיד.


סדנת מחקר – קבלת החלטות

יחידת המחקר שמה לה למטרה להנגיש את הזירות החינוכיות שבהן ניתן ליצור מגוון מחקרים. אנו מלווים את  העמיתים במחקרם, וכחלק מכך גם יוצרים סדנאות שנועדו לסייע לחוקרים להתפתח, לדון, ולהתלבט יחד.

ביום ג' 17.6 נערכה במכללת אוהלו סדנת מחקר שנועדה לקדם את תרבות המחקר במכללה, לשתף במחקרים חדשים ולעודד את החוקרים בעבודתם. הסדנא הנוכחית עסקה בנושא קבלת החלטות, התארחו בה מומחים בעלי שם וחוקרים צעירים. הוצגו מחקרים שפורסמו ומחקרים בעשייה, תוך דיון פורה ושיתוף הקהל.

נחשפנו לטעימות ספורות, מגוונות, ולדעתי מרתקות, בנושא: תרומה של השהיה בהחלטות חינוכיות, ומנגד התחבטות בסוגיית ההשהיה לכדי דחיינות, שהיא במרבית המקרים אינה בעלת אינטרפרטציה חיובית, המשכנו באמון כערך בקבלת החלטות של מנהיג פדגוגי, ומתוך מכלול הערכים, לבטח הערך הנפוץ של עלות/תועלת, מעניין להתייחס לאמון, ולבחון את מקומו במשקלים שאנחנו נותנים למושג בתפישתנו החינוכית והניהולית. נחשפנו למגבלות המוסר במודל הרציונלי, ואחר כך למדנו לזהות היבטים מערכתיים של מנהיגות, מנקודת המבט של קבלת ההחלטות, ולבסוף נוכחנו לדעת מה משמעות הרגשות בקבלת החלטות חינוכיות, וכיצד הם מנווטים אותנו אל מול הרציונליות.

סדנא זו היא אבן דרך במארג גדול של פעילויות שיחידת המחקר מעניקה כשירות למרצי המכללה.  תוצריה ישמשו בסיס לפרסום בכתב העת "זמן חינוך" שהוקם ע"י יחידת המחקר ובבמות נוספות. הצלחת הסדנא מעודדת אותנו להמשיך וליצור הזדמנויות למפגשי חוקרים ולחילופי רעיונות. 

תוכנית הכנס 



מצגות:

המגבלות המוסריות של המודל הראציונאלי בקבלת החלטות/ גלית ברנשטוק-מצגת

התרומה של השהיה בהחלטות חינוכיות ניהוליות לשיפורן/ ד"ר יוסף קליין-מצגת

לצפייה בהרצאה המלאה-ד"ר יוסף קליין

ערך האמון בקבלת החלטות של מנהיג חינוכי/ ד"ר סרגיי טלנקר-מצגת

לצפייה בהרצאה המלאה-ד"ר סרגיי טלקנר

"רק עוד רגע" דחיינות בקבלת החלטות של מנהלות גן/ ד"ר עמנואל תמיר-מצגת

לצפייה בהרצאה המלאה-ד"ר עמנואל תמיר

Systems thinkingin school leadership/ Haim Shaked-מצגת

לצפייה בהרצאה המלאה-חיים שקד

רגשות רציונליים והחלטות חינוכיות / פרופ' איל וינטר