דלג לתוכן המרכזי

מדריכי מחול מזרחי

קורס מדריכי מחול מזרחי

מחול מזרחי הוא כלי מרכזי להעצמה- מסע עתיר יופי לגילוי ולאהבת הגוף והנפש, שפת תנועה מלאת רוח ורכות עגולה, וכלי ביטוי עשיר המאפשר להניע את הגוף ואת הרוח שבתוכו. הקורס כולל תכנים בתחום המחול, מוסיקה ותרבות ערבית, תולדות המחול המזרחי, מיומנויות וטכניקות שונות.

 

את תוכנית הלימודים מנהלת שוש פרידמן, רקדנית, יוצרת, מספרת סיפורים ושחקנית, מורה מקצועית למחול מזרחי מזה 15 שנה ברחבי הארץ, מנחה סדנאות תוכן ומופיעה בפסטיבלים ובאירועי תרבות.

 

מקום הלימודים

כרמיאל ועין שמר

 

מתכונת הקורס

300 שעות. הקורס נפתח פעם בשנה.

 

משך הקורס

8 חודשים.

 

קהל היעד

הקורס מיועד לתלמידות ורקדניות עם רקע במחול המזרחי או תחומי מחול ותנועה אחרים.

 

תנאי קבלה

גיל 18 ומעלה, 12 ש"ל, מבחן קבלה מעשי וראיון אישי, אישור רפואי.
 

הסמכה

תעודת מדריך מחול מזרחי מטעם ביה"ס להכשרת מאמנים ומדריכים של המכללה האקדמית אוהלו ותעודת מע"ר.

 

נושאי הלימוד

עיוני- אנטומיה, פיזיולוגיה של המאמץ, תזונה, פציעות ספורט, נשים בהריון ולאחר לידה.

מעשי- תיפוף, מקצבים, קומבינציות, כוריאוגרפיה ואלתור, סגנונות במחול המזרחי, שימוש באביזרים.

 

"על קצה המזלג" – מעט ממה שכתבו בוגרות הקורס:

 

"לשוש היקרה.

אבן דרך. שנה אחת. קורס אחד. לימודי הדרכת מחול מזרחי! וואו, איזו אבן דרך הקורס הזה בחיי... אין לי ספק שמעכשיו רק אתחיל לגלות ולהבין יותר ויותר, מה גודל החשיבות של אבן הדרך שהענקת לי...תודה שוש. על כל העושר המקצועי שנתת לנו - אם ישירות בעצמך ואם ע"י מגוון המרצות (והמרצה).

על הצוהר שפתחת בפני - דרכו התגלה לי עולם רחב עם שבילים רבים המזמינים להכיר אותם ולגלות ועוד ועוד... הגעתי לקורס כמו ילדה נלהבת ש"רק רוצה לרקוד" ולהנחיל את הכיף הזה לנשים נוספות, לא תיארתי לעצמי כמה אני לא  יודעת...  נתת בי אמון ועכשיו אני מסיימת את הלימודים עם הרבה ידע וכלים, הרבה יותר בשלה ומבינה כמה המון אני יכולה עוד ללמוד, מצפה להנחיל מהעושר הזה לנשים נוספות ... ורק רוצה לרקוד...

כל זה ועוד הרבה (קצרה היריעה מלהכיל) - זה בזכותך! באהבה והערכה רבה, אסתר"

 

 

"אני שמחה, ולא רק שמחה אני גאה להיות התלמידה שלך כי הגישה שלך באה מן העומק של התרבות המזרחית מן הכבוד והחום המיוחד הנובע מן הנוף מן האקלים, מן המאכלים מן המנהגים של האנשים של השפה שצמחו והתפתחו . רק את יכולה להעביר את הידע הזה כי יש בך את העומק ויש בך את הטוטליות ויש בך את האופי של המחנך. כלומר אותה אמונה באמת ואותה אהבה וזאת ממש שליחות בעיני מה שאת עושה. את גם מחנך בכל רמ"ח איברייך.
לכבוד הוא לי ואני שמחה על החלטתי שאני לומדת אצלך. בשמת"

 

"שוש יקרה מורתי..

כאשר בחרתי ללמוד השנה ראיתי לנגד עיניי תנועה...זרימה, ריקוד מזרחי שנוגע בנימי ובשורשים קדומים, כשהבטתי עלייך רוקדת ידעתי שיש לי רצון לספוג דרכך את הכלים הללו.

אני נהנית מכל שעור שאת מלווה. נהנית מהסדנאות המופלאות שמעבירות נשים רוקדות שכל אחת מבטאת את גופה בדרך שונה וייחודית.. מכל אלה אני לומדת ולוקחת איתי לריקוד האישי שלי. אני רוצה מאוד להמשיך וללמוד דרכך, להמשיך ולהאיר בדרך זו את יכולת התנועה שלי, אני מקבלת בכל שעור משהו שונה ועמוק. מירב"

 

 

קורסים עתידיים
 

 
מיקום ימי לימוד תאריך פתיחה
כרמיאל  שישי 8:30-14:30 7.5.21

 

 

 

 

 

 

 

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות  ליחידה ללימודי חוץ בטל': 04-6825021

 

 

מתעניינים בלימודים? מלאו פרטים וניצור איתכם קשר או חייגו 5051*

לימודים בקהילה חמה ותומכת

מכללת "אוהלו" לחינוך ולהוראה שוכנת בקצרין אשר בגולן, במרכזה של אחת משמורות הטבע המרהיבות בנופי הארץ. באוהלו, קהילה ומגורי סטודנטים איכותיים וסל מלגות נרחב.

              
תמונות מהמכללה
יצירת קשר מלאו פרטים או חייגו

5051*